Продужени боравак 2014./2015. године

Posted 29.08.14.

Наша школа организује Продужени боравак за потребе наших ученика. Боравак похађају ученици од 1-4. разреда.

Продужени  боравак је посебан облик образовно – васпитног рада са ученицима који се реализује у школи после или пре часова редовне наставе и у оквиру кога ученици имају самосталан рад и низ различитих облика слободних активности и један оброк.

У оквиру самосталног рада, уленици организовано и плански, уз стручно-педагошку помоћ и сарадњу са наставником утврђују, продубљују, примењују и усвајају нова знања, умења и навике. У продуженом боравку самостални рад ученика реализује се у складу са наставним планом и програмом.

Слободне активности су груписане у пет области:

-         ликовне активности;

-         радионица за енглески језик;

-         физичке активности;

-         музичке активности;

-         психолошке радионице.

Основни циљ продуженог боравка је да помогне деци у учењу и савлађивању различитих врста знања и у изради домаћих задатака, да подстакне дружење, толеранцију и сарадњу међу децом, као и да квалитетно испуни њихово слободно време и задовољи њихове потребе.

Продужени боравак 2014./2015.

радно време: од 7.30 до 14часова у првој смени и од 11.30 до 17 часова у другој смени

Ритам рада у продуженом боравку

-Долазак и прихватање деце која поподне имају редовну наставу је од 7.30 до 9 часова