ОПШТИНСКО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИЧКОГ И ИНФОРМАТИЧКОГ ОБРАЗОВАЊА

Posted 16.03.15.

У недељу, 15.03.2015. годуне, у осноној школи "Радоје Домановић" у Параћину, одржано је општинско такмичење из Техничког и информатичког образовања. Наша школа је учествовала у свим дисциплинама, и показала значајан резултат освојивши једно прво, три друга и три трећа места, и пет пласмана на виши ниво такмичења. Ранг листе са такмичења можете преузети овде, а шири извештај, укључујући и фотографије са такмичења можете видети у наставку текста.

ФОТОГРАФИЈЕ СА ТАКМИЧЕЊА:

Као и сваке године, општинско такмичење из техничког и информатичког образовања је одржано у основној школи "Радоје Домановић" у Параћину.

Такмичење је одржано у осам дисциплина, а новина ове године је та што су се ученици петог разреда такмичили у практичном раду по добијеном задатку на лицу места, направљен је импровизовани базен за такмичење у бродомоделарству, а по први пут су се такмичари из дисциплина ваздухопловно моделарство и ракетно моделарство такмичили на аеродрому у Давидовцу, где има довољно простора за безбедно испаљивање ракета и пуштање авиона.

Иако временске прилике нису биле ни близу идеалних, летели су и авиони и ракете, и такмичари сууспешно завршили практичан део такмичења. Осим тога, ученици су се такмичили и у знању решавањем тестова по разредима.

Нашу школу су представљали следећи ученици:

5 разред: практичан рад по задатку на самом такмичењу:

• Илија Марјановић
  • Анђела Тасић
  • Вукашин Јовановић

6 разред: стамбено пословни објекат:

• Немања Петровић
  • Ана Стевић
  • Ана Ристић

7 разред: енергетски претварачи:

• Ирена Илић

8 разред: управљање светлосним сигналом помоћу рачунара:

• Јован Радосављевић

Аутомоделарство:

• Милош Шутић
  • Лазар Лазић
  • Марко Милошевић

Бродомоделарство:

• Изабела Андрејић

Ваздухопловно моделарство:

• Милосав Рајковић

Ракетно моделарство:

• Ђорђе Младеновић

Ученике су водили наставници Александар Вељић и Даница Добросављевић Милојевић. Цела екипа је одлично представљала нашу школу, а освојено је и укупно седам места и то:

• Јован Радосављевић - прво место и пласман на окружно,
  • Ана Ристић - друго место и пласман на окружно,
  • Анђела Тасић - друго место и пласман на окружно,
  • Вукашин Јовановић - друго место и пласман на окружно,
  • Изабела Андрејић - треће  место и пласман на окружно,
  • Немања Петровић - треће место,
  • Ирена Илић - треће место.

Детаљне ранг листе можете прузети овде.

Свим такмичарима честитамо, и желимо пуно среће ученицима који су се пласирали на окружно такмичење које ће се одржати 29.03.2015. у основној школи "Душан Петковић" у Белушићу, у општини Рековац.