ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ ИЗ ТЕХНИЧКОГ И ИНФОРМАТИЧКОГ ОБРАЗОВАЊА

Posted 29.03.15.

На окружном такмичењу из Техничког и информатичког образовања, одржаном у недељу 29.03.2015. у ОШ "Душан Поповић" у Белушићу, општина Рековац, екипа наше општине остварила је фантастичан резултат освојивши чак 11 места у осам дисциплина, и исто толико пласмана на републичко такмичење које ће се одржати 18.04.2015. у Сомбору. Освојена су четири прва, три друга и четири трећа места, а ученици наше школе су свој допринос дали заузевши два прва, и једно треће место. Детаљне ранг листе можете преузети овде, а опширнији извештај прочитати у наставку.

На окружном такмичењу из Техничког и информатичког образовања, нашу школу су представљали ученици:

• Јовановић Вукашин - папирно моделарство, 5. разред,
  • Тасић Анђела - папирно моделарство, 5. разред,
  • Андрејић Изабела - бродомоделарство, 5. разред,
  • Ристић Ана - стамбено пословни објекат, 6. разред,
  • Радосављевић Јован - управљање светлосним сигналом помоћу рачунара, 8.разред.

Треба истаћи да су сви ученици одлично урадили тест, као и одбране радова, али пошто ипак не могу баш сви да победе места и пласман на републичко такмичење освојили су:

• Јовановић Вукашин - 1. место,
  • Ристић Ана - дели 1. место,
  • Радосављевић Јован - 3. место,

свако у својој дисциплини.

Укупно гледано, ученици свих школа наше општине који су учествовали на овом такмичењу имали су одличне резултате, па је тако екипа заузела једанаест од укупно двадесет и четири места, што је скоро половина од укупног броја места у округу који обухвата општине Параћин, Ћуприја, Јагодина, Свилајнац, Деспотовац и Рековац. Имамо чиме да се похвалимо и да будемо задовољни, али одмора нема, ради се даље.

Свим такмичарима честитамо на одличном резултату, а онима који иду даље желимо пуно среће на републичком такмичењу, и још оваквих, и још бољих резултата.

РАНГ ЛИСТЕ ТИО ОКРУЖНО ТАКМИЧЕЊЕ 2015.